sadsad x
asdasd
 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Sivas Madımak katliamının üzerinden bunca zaman geçti.Geçti ama ne yangın söndü, ne de küllendi. Zira yrdun her yanında bir yangın, bir Madımak var. Her biri bir Kerbela...

  Ancak günümüzün zalimi ile mücadele etmek, o günün yalın kılıcı ile olmuyor. Bugün öncelikle içinde bulunduğumuz zamanın gerçekliğini kavramak,sosyopolitik ve hegomonik özelliklerinin açık bilgisi ile dersler çıkartmak, bunlar ışığında yeni söylemler ve eylem biçimleri örgütlemek gerekiyor. Dolayısıyla ilk işimiz; sınıfsal temelli bir örgütlenme olan devlete ilişkin bilincimizi sorgulamak olmalı.Şu "devlet" dediğimiz kurum nedir Kimindir? Niçindir? Varlığı ve sürekliliği için ne tür şiddet biçimlerini meşrulaştırmaktır.

  Haldun Açıksözlü bu çalışması ile okuyucuyu bu soruları yanıtlamaya çağırıyor.Bir içsesle bizleri o güne,o günlere götürüyor. Ustalıkla oluşturulmuş bir kurgu ile biraz önce kuşatmadan kurtulmuş olanların, şu anda yanmakta olanların imdat çığlıklarına ulaşamamalarının, nasıl bir duygu yarattığını anlatıyor. Ve ayrıca soruyor: Ne değişti? Neyi ne kadar değiştirebildik? Bu soruları sormak; yanıtlar ve görevler üretmeye de bir çağrıdır.

  Siyasal söylemlerin dışında, sanatın bir görevi de bu değil midir? İnsan olmanın yoluna başka nasıl bulacağız?...

  - Ali Balkız

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Mayıs 2019
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 21 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 152
  Barkod : 9789752486546

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Adı
  Haldun Açıksözlü

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.