sadsad x
asdasd

Yüksek Ateşli Kitap

Faik Çelik

Cinius Yayınları

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Eleşkirt doğumlu olan Faik Çelik (1954), 1977 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi´nden mezun oldu. 1982 yılında genel cerrahi uzmanı olup 30 yılı geride bıraktığı mesleki yaşamı boyunca tıp camiasının takdirini toplamış olan Faik Çelik, 2007 yılında yayınlanan İlaç Kokulu Kitap adı altında bir araya getirdiği denemeleriyle sanatseverlerin ve edebiyat okurlarının da beğenisini kazandı.

  Cerrahi uzmanı olduğu halde denemelerinde sadece tıp ile sınırlı kalmayıp sanat, edebiyat, tarih, mitoloji gibi alanlara açılan, geniş ufuklu yazılarıyla okuyucularına entelektüel tat veren yazar, okuyucularıyla olan entelektüel yolculuğuna ikinci deneme kitabı olan Yüksek Ateşli Kitap´la devam ediyor.
  Faik Çelik yeni kitabı; Yüksek Ateşli Kitap´ta Bodrum açıklarındaki İstinköy´de yaşamış olan Hipokrat ve Bergama´da doğup 1500 yıl Avrupa tıbbına hükmeden Galen´i ele alarak Tıp tarihinin üzerinde yaşadığımız topraklarda büyüyüp gelişmiş olmasına karşın buna sahip çıkamayışımızdan hatta bu tarihi ve kültürel zenginliğin farkına varamamış olmamızdan yakınıyor: …Neden bir Hipokrat Üniversitemiz yok, neden bir Galen Tıp Fakültemiz yok, buna karşın Demirel´den Bayar´a,Menderes´ten Özal´a kadar yaşayan-ölen siyasilerimizin hepsinin adına birer Üniversite kurmuşuz.

  Yüksek Ateşli Kitap, İnsanlık tarihi kadar köklü bir geçmişi olan tıp mesleğinde hastalarını müşteri olarak gören, şahsi kariyer hırsı yüzünden bilgisini insanların faydası için değil de daha çok para kazanabilmek için kullanan zihniyeti eleştirirken bu yozlaşmanın karşısına; tıbbın başta edebiyat olmak üzere resim ve müzik gibi diğer sanat faaliyetlerindeki etkisine dikkat çekerek, mesleğinin değerini ve hak ettiği saygıyı ortaya koyuyor. ,

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Aralık 2008
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 12.5 x 19.5 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 159
  Barkod : 9786054177059

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Adı
  Faik Çelik

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.