sadsad x
asdasd

Yitik Kalpler İstasyonu

Kristin Hannah

Pena Yayınları

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • O gün binlerce kişi New York’un Grand Central Terminali’nden geçer.

  Burası insanların hoş geldin ya da elveda demek için geldiği yerdir.

  Burası yitik kalplerin istasyonudur.

  Buraya gelen herkesin anlatacak bir hikâyesi vardır.

  Yitik Kalpler İstasyonu’nda hayat bir tren gibi kontrolden çıkmıştır sanki. Nereye gittiğinizi, nereden geldiğinizi, bir sonraki köşede sizi ne gibi bir tehlikenin beklediğini bilemezsiniz ama yine de küçük bir kıpırtı kocaman bir umudun hamuru olur.

  Dünyanın tanınmış duygusal roman yazarları, İkinci Dünya Savaşı sonrasında umut ve sevginin tekrar filizlendiği bir dönemde Grand Central Terminali’nde geçen bir güne kalplere dokunan hikâyeleriyle hayat veriyor.

  Aralarında Sarah Jio, Pam Jenoff, Karen White gibi sevilen yazarların olduğu dünyanın en tanınmış on yazarından okurken zamanda yolculuğa çıkıp umut ve sevgiye sıkıca sarılacağınız bir başyapıt...

  “... Ben okurken duygu sağanağı altındaydım. Gözlerimin yaşardığı anlar oldu, yaşımı silerken gülümsediğim anlar da… Kaşlarımı çatıp öfkeyle okuduğum öyküler de oldu, beni aşkın varlığına tekrar tekrar inandıranlar da...”

  - Mehmet Coşkundeniz, yazar

  “Seçimlerimizi kalbimiz mi yoksa mantığımız mı etkiler? Duygularımızla mı yoksa iç sesimizle mi hareket etmeliyiz? Ya umudumuzu kaybedip çaresiz kalırsak? İşte Sarah Jio’nun Yitik Kalpler İstasyonu hikâyesi, her güçlüğe rağmen ayakta kalıp geleceğe umutla bakabilmeyi sağlayan muhteşem bir anlatım.”

  - Elif Pulat, okur

  “1945 Eylül’ünde yaşıyormuşçasına, her hikâyede ya Grand Central Terminali’nin yüksek tavanının altındaki ya da bütün duygularını valizine doldurup yola çıkan vagondaki yolcusunuz. Ve Sarah Jio, her zamanki gibi aşka olan güveniyle karşımızda. Yitik Kalpler İstasyonu hiç bitmesini istemeyeceğiniz bir hikâye.”

  - Berna Saray, Sarah Jio Turkey

  “10 kadın yazar, 10 öykü, 1 terminal. Değişen dünya, düzen ve insanlar... İkinci Dünya Savaşı sonrasını anlatan, yüreğinize dokunacak farklı yazarların elinden çıkmış bu on öyküde, birbirine teğet geçen hayatları keşfettikçe yazarların uyumundan ve ustalığından etkileneceksiniz.”

  - Seyhan Çinko, seyhandan.blogspot.com

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Mayıs 2016
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 21 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Orijinal Dili : İngilizce
  Sayfa Sayısı : 424
  Barkod : 9786059126786

  Katkıda Bulunanlar

  Çevirmen Adı
  Aylin Akcan
  Başak Bekişli
  Bige Turan Zourbakis
  Fatma Zeynep Öztürk
  Kübra Beşer
  Meryem Tezcan
  Ozan Erdoğan
  Traje Tanrıkulu

  Editor Adi
  Özkan Özdem

  Yazar Adı
  Alyson Richman
  Amanda Hodgkinson
  Erika Robuck
  Jenna Blum
  Kristin Hannah
  Kristina McMorris
  Melanie Benjamin
  Pam Jenoff
  Sarah Jio
  Sarah McCoy

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.