sadsad x
asdasd

Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretiminde Konuşma ve Y

İsmail Alperen Biçer

Yade Kitap

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Sevgili Öğrenciler,

  Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı olarak siz kıymetli öğrencilerimizin Türkçeyi en iyi şekilde öğrenerek yüksek öğrenime adım atmanız için çaba sarf ediyoruz. Bunun için üniversitelerimizin Türkçe Öğretim Merkezlerini destekliyor ve Türkçe öğrenim süreçlerinizi yakından takip ediyoruz. Türkçe Öğretim Merkezlerinde devam eden genel Türkçe derslerine ek olarak sizlerin Türkçeyi bütünüyle öğrenmeniz ve daha yetkin bir şekilde kullanabilmeniz için konuşma ve yazma kulüp faaliyetleri düzenledik.

  Ayrıca kulüp faaliyetlerinde kullanılmak üzere cesitli materyaller hazırladık. Elinizdeki kitap, öğrenmekte olduğunuz dili daha etkili ve yetkin kullanabilmeniz için sizlere yeni imkanlar sunacak ve yeni bakış açısı kazandıracaktır. Halihazırda B2 ve C1 seviyeleri için hazırlanan bu kitapların önümüzdeki döneme Al, A2 ve B1 seviyeleri için de hazırlanarak serinin tamamlanacağı müjdesini şimdiden vermek isteriz.

  Yabancı dil öğretimi okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerileri üzerine inşa edilmektedir. Sınıf ortamında konuşma ve yazma becerilerinde zaman ve çeşitli imkansızlıklar sebebiyle kontrol mekanizması daha az işler. Bu yüzden öğrencilerin konuşma ve yazma becerilerinin gelişmesi için sınıf ortamından uzak ve nispeten ders dışı bir takım etkinliklere ihtiyaç vardır.

  Konuşma ve yazma kulüpleri öğrencilerin bu ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte hazırlanmış ve elinizdeki kitap da bu amaca uygun tasarlanmıştır. Konuşma ve yazma becerilerinin gelişmesine katkı sunacağına inandığımız bu kitap, sekiz hafta konuşma ve sekiz hafta yazma olmak üzere toplam on altı haftalık bir kulüp etkinliklerini içermektedir. Her ünitede temel bir konudan hareketle yazma ve konuşma becerisinin kazanımlarını ölcen etkinlikler hazırlanmıstır. Söz konusu etkinliklerin öğretici rehberliğinde yapılması daha uygun olur fakat öğrenci merkezli ve öğrencinin aktif katılımının sağlandığı kulüp faaliyetleri hiç şüphe yok ki daha faydalı olacaktır.

  Kulüp faaliyetlerinde yapacağınız etkinlikler sizin karşılıklı ve bağımsız konuşma becerinizi geliştirecek, kişisel kelime servetinizi zenginleştirecek ve hedef dilde okuyup anlama becerinizi pekiştirecektir. Ayrıca kulüp faaliyetlerinin her etkinliğinde öğrenci, öğreticiden geri bildirim alma imkanına da sahip olacaktır. Elinizdeki kitabın hazırlanması kuşkusuz güclü bir ekip ve kurumsal desteklerle mümkün olabilmiştir. Bu anlamda Eskisehir Osmangazi Üniversitesi Türkçe Öğretimi, Uygulama ve Araştırma Merkezi (ESOGÜ TÖMERİ yönetimine ve öğretim görevlilerine teşekkür ediyor, bu kalıcı çabanın Türkçe öğrenen herkese faydalı olmasını diliyoruz.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Mayıs 2018
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 20.5 x 29.5 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 1. Hamur
  Sayfa Sayısı : 92
  Barkod : 9786058163218

  Katkıda Bulunanlar

  Editor Adi
  Adem Koç
  Ersin Karademir

  Yazar Adı
  Halit Çelik
  İsmail Alperen Biçer

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.