sadsad x
asdasd

UZDİL Yöntemi ile İngilizce 1

Mustafa Uzoğlu

Puslu Yayıncılık

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • İki yolla dil ediniriz.

  İlki anadil kavramak, ikincisi ise yabancı dil öğrenmektir.

  Dilde ezbere yer yoktur. İçinde büyüdüğümüz toplumun dilini kavrarız ve bu dil anadilimiz olur. Hayatımızın ilk yıllarında herhangi bir dili anadil olarak kavramayı ve yetişkin olarak yabancı dil öğrenmeyi karıştırmayalım. Her milletin bildiği ortak varlıkları ve kavramları anadille tanırız. Varlıkları ve kavramları ilk hangi dilde tanıdığımız hiç önemli değildir. Önemli olan bunları herhangi bir dilde tanımaktır. Konuştuğumuz anadilimizle çalışarak, iyi bildiğimiz anadilimizden yardım alarak yabancı dilleri anadilimiz seviyesine en yakın seviyede mantığıyla öğrenebiliriz.Yabanci bi’ dil öğrenmek istediğimizde Kavrama ve Öğrenme arasındaki ciddi farkı bilmeliyiz.

  Anadil kavranılır.

  Yabancı dil ise dil mantığı anadille anlatılarak mantığıyla öğretilmelidir. Diller arasında farklı söyleyiş şekilleri olduğu halde diller ortak bir dil mantığıyla örtüşür. Buna Dillerin Evrenselliği denilir. Dillerdeki kelimeler ve bunların cümlelerdeki dizilişleri örtüşmese bile, dil mantığı birçok cümlenin anlam ve kullanılma amacını her dilde karşılıklı bulmamızı sağlar. Bu kullanılarak yabancı diller mantığıyla iyi seviyede öğrenilebilir. İngiliz ya da Amerikalının ne söylediğini az ya da çok anlayıp da bir türlü konuşamazsanız, bunun sebebi İngilizceyi ezberlemiş olmanızdır. Eğer İngilizceyi bi’ papağan gibi ezberlerseniz, “Benim bi’ kitabım var.” cümlesinin İngilizcesini ezberden bir çırpıda söyleyebilseniz bile, “Senin kitabın bende.” cümlesinde zorlanabilirsiniz.

  UZDİL yöntemi ingilizceyi ezbersiz, mantığıyla, hızlı, doğru, sevdirerek, kolayca, kalıcı şekilde öğretir.

  UZDİL Yöntemi ile kendi kendinize dil öğrenmeyi de öğreneceksiniz.

  İngilizceyi ezberlemeden mantığıyla öğrenirseniz, İngilizceden Türkçeye ve Türkçeden İngilizceye her alanda tercüme de yapabilirsiniz. Size sadece ‘Elma’ yerine ‘böbrek’ ya da ‘kafatası’ kelimelerini öğrenmek kalır. Dil nankördür, unutulur derler. Öğrenilmiş dil değil, papağan gibi ezberlenilmiş dil unutulmaya mahkûmdur. Ezberlemeden, mantığıyla öğrenilmiş dil ömür boyu kalıcıdır.

  Arkadaşlar, UZDİL yöntemi ile ezbersiz, mantığıyla, hızlı, doğru, severek, kolayca, kalıcı şekilde size öğreteceğim temel İngilizce ile size bir çift kanat vereceğim.

  UZDİL Yöntemi ile öğreneceğiniz temel İngilizceyle her İngilizce sınavına kendi kendinize hazırlanabileceksiniz.

  Bu yöntemle öğreneceğiniz temel İngilizceyle, yani bu kanatlarla İngilizce semalarında kendi başınıza istediğiniz kadar yükselebileceksiniz. Size sadece kanat çırpmak kalacak.

  Gençler! Yetişkinler! 34 yıllık titiz bi’ çalışmanın ürünü olan UZDİL Yöntemi’me güvenebilirsiniz.

  UZDİL Yöntemi kitaplarını incelemeden, denemeden karar vermeyin.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Haziran 2016
  Basım Yeri : Türkiye
  Boyutlar : 20 x 28 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 1. Hamur
  Sayfa Sayısı : 264
  Barkod : 9786055099831

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Adı
  Mustafa Uzoğlu

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.