125 TL ve üzeri Siparişlerinizde 29,90 TL Yerine 19,90 TL, 250 TL ve Üzeri Tüm Siparişlerinizde
KARGO BEDAVA!
Hesabım
Henüz üye değil misiniz?
Kayıt Ol
Sepetim

Tıbbi Mikrobiyoloji Laboratuvar Kitabı

0.0
%6
60,00 TL
56,25 TL
Kitap Bilgileri
Basım Tarihi : Temmuz 2013
Basım Yeri : Türkiye
Basim Dili : Türkçe
Boyutlar : 16.5 x 23.5 cm
Cilt Durumu : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 415
Barkod : 9789754209822

Stokta Yok

Gelince Haber Ver
60,00 TL
%6
56,25 TL
Ürün Açıklamaları

Küreselleşen dünyada bir bölgede oluşan salgının kısa sürede başka bölgelerin ya da ülkelerin gündemine gelmesi, birçok disiplin yanı sıra tıbbi mikrobiyolojinin de öne-mini artırmaktadır. Buna paralel olarak ilgililerin, teorik ve pratik uygulamaları ile mikrobiyoloji eğitimi de aynı derecede önem kazanmaktadır. Elinizdeki bu kitap, Sağlık Meslek Yüksek Okulları Tıbbi Laboratuar Teknikerliği öğrenci ve çalışanları, Tıbbi Mikrobiyoloji Yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile Tıpta Uzmanlık öğrencilerine, hiç detaya girmeden pratik bilgiler veren bir laboratuar rehberi şeklinde planlanmıştır. Kitap içeriği, Tıbbi Laboratuar Teknikerliği programı için Milli Eğitim Bakanlığı IKMEPe uyumlu olacak şekilde hazırlanmıştır. Kitaptaki ilk 13 bölüm eğitimin ilk döneminde, diğer kısımlar ise ikinci dönemde okutulabilecektir.

Kitap, "Laboratuvarda Güvenlik ve Çalışma Prensipleri", "Temel Laboratuvar Uygulamaları" ve "Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon" gibi bölümler ile başlayarak laboratuar test sistemleri ve kalitenin temel disiplinleri olan preanalitik, analitik ve postanalitik evreleri de dikkate alarak planlanmış; tüm bölümlerin kaleme alınması, konusunda uzman ve uygulamanın içinde olan değerli hocalardan talep edilmiştir. Ayrıca, daha önce bu tür eserlerde olmayan ama gereksinim duyulan spermiyogram da yıllarca bu konuda deneyim kazanmış teknik elemanların desteği ile kitapta yerini bulmuştur.

Günümüzde anaeropların tanısının önemi de artmaktadır, ilgili bölüm okuyucu-suna ışık tutacak yetkinlikte hazırlanmıştır. Kan Bankası Uygulamaları ise gereksinim duyulan tüm konuları içerecek kapsamdadır. Kitapta yerini alan "Su ve Gıda Mikro-biyolojisi" pratikte çok gerekli olan bir diğer konudur. Son yıllarda önemi artan "Kalite Yönetim Sistemleri" ve "Tıbbi Laboratuvar Organizasyonu" da okuyucusuna çok yararlı olacağını düşündüğümüz bölümlerdendir. Bir diğer yeni konuda "Laboratuvar Etiği"dir ve artık alanda çalışan herkesi ilgilendirmektedir. Gelecekte "Hasta Başı Testleri"ni daha çok konuşuyor olacağız. Kitabın son kısmındaki "Parazitoloji Atlası" ise parazitoloji bölüm yazarımızın kişisel arşivinden oluşturulmuştur.

Kitabın okuyucusuna, dolayısı ile insan sağlığı ve topluma yararlı olması dileğiyle...

Basım Tarihi : Temmuz 2013
Basım Yeri : Türkiye
Basim Dili : Türkçe
Boyutlar : 16.5 x 23.5 cm
Cilt Durumu : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 415
Barkod : 9789754209822

Editor Adi
Mustafa Altındiş

Yazar Adı
Kolektif

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.