sadsad x
asdasd
Yeni

Tarihten Alınacak Dersler

Ariel Durant

Epsilon Yayınevi

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • “Durantların başyapıtının her evin kitaplığında bulunması gerekir ve birçoğunda zaten yer alır.”

  —Dana D. Kelley, Arkansas Democrat-Gazette

  Zamanımızın en büyük düşünürlerinden, Pulitzer ödüllü Will ve Ariel Durant’ın 5.000 yıllık tarihi derleyen ünlü makale koleksiyonu.

  Pulitzer ödüllü tarihçiler Will ve Ariel Durant, The Story of Civilization’ın on anıtsal cildi üzerindeki kırk yıllık çalışmalarından elde ettikleri bilgi ve deneyim birikimini okur için damıtmayı başardılar. Sonuç, insan deneyiminin doğasına, uygarlığın evrimine, insan kültürüne dair göz kamaştırıcı içgörülerle dolu bir insanlık tarihi araştırmasıdır.

  Yazarlar, hayatlarının işinin tamamlanmasıyla geriye bakıp insanın savaş, fetih ve yaratılış içinde geçen uzun yolculuğunun anlamını irdelemeye başlarlar. Kendi çağımızı anlamamıza yardımcı olabilecek temaları kullanarak insanın doğası, davranışları ve beklentileri hakkında tarihin ne göstereceğini araştırırken geçmişin büyük yaşamlarına, fikirlerine ve olaylarına değinirler.

  Tarihten Alınacak Dersler, 5.000 yıllık dünya tarihinde gözlemlenen konu ve dersleri coğrafya, biyoloji, ırk, kişilik, ahlak, din, ekonomi, sosyalizm, devlet, savaş, büyüme ile çürüme ve ilerleme gibi on iki farklı bakış açısıyla gözden geçiriyor.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Temmuz 2022
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13 x 21 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 3.Hamur
  Orijinal Dili : İngilizce
  Sayfa Sayısı : 136
  Barkod : 9786254141676

  Katkıda Bulunanlar

  Çevirmen Adı
  Varol Ataman

  Editor Adi
  Varol Ataman

  Yazar Adı
  Ariel Durant
  Will Durant

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.