sadsad x
asdasd
 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • 2016'da Nobel Edebiyat Ödülü'ne layık görülen Bob Dylan'm bu tek edebi eseri ilk yayırnlandığmda son derece tuhaf  yapısıyla bazı eleştirmenlar tarafından ciddiye alınmayacak bir "sayıklama olarak görülmüş ama bir yandan da korsan kopyalan sayesinde Dytan hayranları arasında bir yeraltı efsanesine dönüşmüştü
  Dylan'm bir "rockstar" olarak ününün zirvesindeyken yazdığı (1966) Tarantula fırtınalı 601ıyıllarm bütün parıltısı ve kannaşasmı bir tarantulanm çoklu bakışryla -tarantulalarm sekiz gözü vardır- sunarak baş döndürücü bir etki yaratıyor. öfkeli. ironik. absürt, komik pek çok baluşm şenlikli bir zihinde birleştiği bu anlab, Dylan'm şarkılarmm en belirgin özelliklerini muhalif bir tutum, dil oyuncutuğu. kendiliğindenlik gündelik olanın ve sokağın kayda geçirilmesi- taşımasmm yanı srra şiirle düzyazı arasında gidip gelen avangart bir edebiyata doğru açılryor. Esin kaynakları Rimbauddan Watt Whitman'a ve Beat kuşağrna kadar uzanan Tarantula döneminin rock'n'roll ruhunu deneysel bir edebiyatta buluşturuyor.
  Tarantula ayrıca 68 rözgarmm karşı kültür öğelerini de içeriyor savaş ve kapitalizrn karşıtı, otorite figürleriyle alay eden ve duyulmayan sestere aracı olan bir minör-ses duyuluyor kitap boyunca Dille oynayan, kendi tuhaf tonlannı yaratan ve çarpışan kelimelenyte okuru esrik" bir yolculuğa çıkarabilecek bir ses.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Şubat 2022
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 19.5 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 126
  Barkod : 9786056723438

  Katkıda Bulunanlar

  Çevirmen Adı
  Ahmet Ergenç

  Yazar Adı
  Bob Dylan

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.