sadsad x
asdasd

Tapınaktaki Tüccarlar

Papa Francesco'nun Vatikan'da Yolsuzluğa Karşı Gizli Savaşının İç Yüzü

Gianluigi Nuzzi

Kitap Kurdu

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Tapınaktaki Tüccarlar, İtalyan gazeteci Gianluigi Nuzzi’nin ‘çok gizli’ belgelere dayanarak yazdığı, Vatikan’da son yıllarda yaşanan akıl almaz skandalların ve Papa Francesco’nun bunların üzerine kararlılıkla gitmesinin öyküsü.

  Jorge Mario Bergoglio’nun Papa Francesco ismini alarak 2013 yılında en yüksek siyasal ve dinsel makamına oturduğu Vatikan’da o yıldan bu yana sular durulmuyor. Önceki papa XVI. Benedikt’in ağırlığına dayanamayıp istifa etmek zorunda kaldığı ekonomik yolsuzluk ve her türden skandalın üzerine korkusuzca giden Papa Francesco sergilediği kararlı tutumla hem Vatikan içinden hem de dışından takdir almanın yanı sıra bolca düşman da kazanmış bulunuyor. Vatikan’da görevli yüzlerce kardinalin sebep olduğu inanılmaz ölçülerdeki savurganlık, israf, suiistimal, görevi kötüye kullanma türünden tartışmalı olayların üzerine giden Papa Francesco’nun Vatikan’ı ahlaki ve ekonomik çöküşten kurtarma çabalarının perde arkası bu kitapta tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriliyor.

  İtalya’da çıktığı anda çoksatana dönüşen bu kitap Katolik Kilisesi’nde gerçek bir depreme yol açacak cinsten bir araştırma.

  - Süddeutsche Zeitung -

  Vatikan’ın gizli sırlarla dolu odalarına tüyler ürpertici bir keşif gezisi. Yalnızca çok üst düzey bir köstebek bu kadar açık seçik delillere erişebilirdi.

  - L’express -

  Tapınaktaki Tüccarlar Vatikan’ı sarsacak ifşaatlar içeriyor.

  - The New York Times -

  Nuzzi’nin Vatikan’ın gizli saklı işleri üzerine yazdıkları son derece özgün ve özel.

  - Corriere della Sera -

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Haziran 2018
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 14 x 21.5 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Orijinal Dili : İtalyanca
  Sayfa Sayısı : 221
  Barkod : 9786056636363

  Katkıda Bulunanlar

  Çevirmen Adı
  Ebru Kılıç

  Editor Adi
  Hasan Aksakal

  Yazar Adı
  Gianluigi Nuzzi

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.