sadsad x
asdasd

Soytarı Prens (Kızıl Kraliçe’nin Savaşı - 1)

Mark Lawrence

Pegasus Yayınları

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Kızıl Kraliçe en büyük kozunu masaya koydu. Kazanan ise karanlığın 

  ve ışığın, yaşayanların ve ölülerin, ateşin ve buzun karşı karşıya geleceği
  bir yolculuğun sonunda belli olacak.

  Hükümdarlık süresi boyunca Kızıl Kraliçe uzun bir savaşta mücadele etmiş, toprak ya da altından daha önemli şeyler için savaşmıştır. En büyük silahı ise çoğu kişinin göremediği ve kimsenin hakkında konuşmadığı Suskun Rahibe’dir. 

  Kızıl Kraliçe’nin torunu Prens Jalan Kendeth içkici, kumarbaz ve iflah olmaz bir zamparadır. Suskun Rahibe’yi görebilen tek kişi odur. Arka planda kalan asilzade olmaktan gayet mutlu olan Jalan, korkunç acuzeyi görmezden gelmeye çalışır. Ancak doğmamışlarla yapılacak savaş yaklaşmaktadır ve Kızıl Kraliçe krallığı korumak için ailesine çağrıda bulunmuştur. Jalan bunların hiçbirinin kendisini etkilemeyeceğini düşünmektedir. Fakat hiç bu kadar yanılmamıştır… 

  Suskun Rahibe’nin kurduğu ölümcül tuzaktan kıl payı kurtulan Jalan’ın kaderi bir büyü sonucunda vahşi bir Viking savaşçısınınkiyle iç içe geçer. İkili, büyüyü bozmak için büyük tehlikelerle dolu bir yolculuğa çıktıklarında Jalan adım adım bazı gerçekleri anlamaya başlar: O ve Viking Snorri yalnızca bir oyunun parçalarıdır ve oyunu kontrol eden kişi Kızıl Kraliçe’dir. 

  “Lawrence’ın epik fantastik romanları yaz aylarında okumak için harika. Bir savaşçı ve bir korkaktan oluşan ikili, krallıklarını ve kendilerini kurtarmak için pek çok tehlikeyle karşı karşıya kalıyor. Mizah ve intikamla dolu bir hikâye.” 
  The Washington Post 

   “Nefes kesici macerası ve kıvrak bir zekânın ürünü olan diyaloglarıyla mükemmel ve sürükleyici bir hikâye.” 
  Library Journal 

  “Jalan Kendeth, bu Loki benzeri sahtekâr, düzenbaz ve korkaklar kadrosuna güzel bir katkı sağlamış: severek nefret ettiğimiz ve sevmekten nefret ettiğimiz kahramanlar ile antikahramanlar… Mark Lawrence’ın büyüyen hayran ordusu bu cümbüşlü yeni macerayı zevkle okuyacak ve bir sonrakini dört gözle bekleyecek.” 
  Daily Mail 

  “Parçalanmış İmparatorluk kadar zengin bir anlatıma sahip. Yazar uzak gelecekteki, kıyamet sonrası bu dünyayı daha önce bulunduğunuz tüm mekânlar kadar gerçekçi kurgulamış. Epik fantastik hikâye sevenler için kaçırılmaması gereken bir seri.” 
  Booklist 

  “Kurnaz Jalan ve onurlu Snorri harikulade bir ekip oluşturmuş. Kapkaranlık bir hikâyeyi alaycı mizah anlayışıyla aydınlatıyorlar. Soluksuz kalacak ve serinin bir sonraki kitabı için sabırsızlanacaksınız.” 
  Publishers Weekly 

  “Komik ve vahşi bir macera.” 
  Robert Low 

  “Gerçekten mükemmel ve cesur bir fantastik hikâye, Taht Oyunları’yla kıyaslamaktan kaçınmaya çalışıyorum fakat benzerlik bariz. Ama daha komik. Hatta çok komik.” 
  Anthony McGowan 

  “Mark Lawrence son yıllarda fantastik edebiyatın başına gelmiş en güzel şey.” 
  Peter V. Brett 


  Mark Lawrence, yapay zekâ üzerine çalışmalar yapan bir bilim insanıdır. Hem İngiliz hem de Amerikan vatandaşlığı olan Lawrence’ın, her iki devletle de gizli ve yakın ilişkileri vardır. Evli ve dört çocuk babası Lawrence, Bristol’da yaşamaktadır. Yazarın Parçalanmış İmparatorluk adında bir serisi daha bulunmaktadır.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Ekim 2020
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 21 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Orijinal Dili : İngilizce
  Sayfa Sayısı : 456
  Barkod : 9786052999257

  Katkıda Bulunanlar

  Çevirmen Adı
  Ömer Çiftci

  Editor Adi
  Pelin Zorbay

  Yazar Adı
  Mark Lawrence

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.