125 TL ve üzeri Siparişlerinizde 29,90 TL Yerine 19,90 TL, 250 TL ve Üzeri Tüm Siparişlerinizde
KARGO BEDAVA!
Hesabım
Henüz üye değil misiniz?
Kayıt Ol
Sepetim

Şiirlerim

0.0
%38
75,00 TL
46,88 TL
Kitap Bilgileri
Basım Tarihi : Ekim 2022
Basım Yeri : Türkiye
Basim Dili : Türkçe
Boyutlar : 13,5 X 21
Cilt Durumu : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 112
Barkod : 9786258116946

Stokta Yok

Gelince Haber Ver
75,00 TL
%38
46,88 TL
Ürün Açıklamaları

Sayın şiir severler. Müzik nedir sorusuna genelde “duygu ve düşüncelerin güzel sesle anlatılması.” denilir. Şiir’e de, insan hissiyatından ortaya çıkan duygu ve düşüncelerin, (bir bakıma) şairler tarafından haykırılışı diyebiliriz.

Şairler, toplumun gözü, kulağı, hak ve hukuku, veciz ifadelerle haykıran, hatta toplumu etkileyen kişileridir.

Bunları, sözcüklerin lügat manasıyla, söylemiyorum. Sadece, düşünce  ki, değerlendirme mi (lügat anlamı dışında ayrı olarak) söylüyorum.

Bendenizduygusal ve cana yakın bir insanım. Muhafazakâr aile ortamı içinde yetiştim. Gençlik yıllarımda ağırlıklı olarak, Turizm
sektöründe çalıştım. Özellikle Anadolu Kulübünde çalıştım. Bu dönem de edebiyatın ve siyasetin yetkin kişileriyle tanışma imkânı buldum.

Anadolu insanının genel kaderi yokluk, kıtlık ve çileye, birde gönül arzuları eklenince şiire karşı var olan ilgim daha da arttı ve gençlik yıllarımda “Yanan Gönlüm” adlı şiir kitabı yayımladım.

Çünkü hayatın olağan akışı, bizi şairleştirmişti. Gençlik yıllarımda yazdığım bir aşk şiirimi, Ankara’daki bir programda, Sn. Muazzez ABACI’ YA okudum. “Harikulade lütfen Kamuran (Menajeri) Bey’e verin, değerlendirelim dedi. Bense şiirlerimi bir kitapta toplamayı düşündüğümden vermedim.

Sonra ki başka bir programda da Sn. Özdemir ERDOĞAN’A farklı bir şiir okudum. O da benzeri şeyler söyledi. Bende ona da vermedim/göndermedim ama bir değerlendirme imkânım da olmadı.

Şimdi ise, kitaplaştırarak, şiir severlerle buluşturmak istedim. Çünkü şiirlerimde, yaşanmışlık ve (duygusal anlamda) bir ruh olduğunu hissediyordum.

Bunun için farklı yıllarda, emek ürünü olarak ortaya çıkmış olan şiirlerimi elinizdeki kitap’ta toparlamayı uygun buldum.

Takdir siz şiir sevenlere ait olacaktır.

Basım Tarihi : Ekim 2022
Basım Yeri : Türkiye
Basim Dili : Türkçe
Boyutlar : 13,5 X 21
Cilt Durumu : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 112
Barkod : 9786258116946

Yazar Adı
Nezih Yıldırım

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.