sadsad x
asdasd

Romancılar Konuşuyor

Mehmet Nuri Yardım

Çağrı Yayınları

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Roman sanatının Türkiye’de geçirdiği aşamaları ve ulaştığı gerçek yeri romancılardan öğrenmek pekala mümkün. Romancılar Konuşuyor kitabı bu anlamda bir rehber niteliği taşıyor. Türkiye’de son iki yüzyılın roman tarihinden kesitlerin bulunduğu kitapta romancılar, yetiştikleri dönemi, yazıya başlayış maceralarını, ustalarını, romanlarının uyandırdığı yankıları ve bıraktıkları izleri anlatıyorlar. Mehmet Nuri Yardım’ın 35 yıllık gazetecilik birikimi, bu kitaba yansıyor. Yazar, yaşayan romancılarla bire bir röportaj gerçekleştirirken, Türk romanının kilometre taşları olan şahsiyetler hakkında çalışma yapmış uzmanlarla da görüşüyor.

  Okuyucu bir bakıma romanımızın genel bir serüvenini bu kitaptan temin edebiliyor. Kitap, Türk roman sanatının doğuşunu, gelişimini ve bulunduğu çizgiyi öğrenmek isteyenler ile ustaları daha yakından tanımak isteyen genç romancılar için başvurulması gereken bir kaynak hüviyetinde.

  Yazarların anlattıkları ilginç hatıralar, kitaba bir hikaye tadı katarken samimi dil ve yaşanmış tecrübeler, gençler için yararlı ve yol gösterici oluyor. Roman yazmaya çalışanların bir hayli faydalanacağı ve dersler çıkaracağı bir kitap elinizdeki Romancılar Konuşuyor.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Nisan 2013
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 21 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 404
  Barkod : 9789754542172

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Adı
  Mehmet Nuri Yardım

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.