sadsad x
asdasd
 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Büyük İskender'in sağladığı siyasi birlik ve otoritenin ardından büyük bir siyasi bölünmeye uğrayan Antik Yunan dünyasında, Epir Krallığı'nın başına Pirus geçer. Güçlü, başarılı, azimli, hırslı ve cangâver bir asker, bir dövüşçü olan Pirus, taht kavgalarının, otorite boşluklarının ve işgallerin olduğu bir dünyada, kendisine ordusunun gücü, kılıcının keskinliği ve filleri ile haklı bir nam edinir.
  Her ne kadar askeri olarak çok başarılı olsa da siyaset alanında da bir o kadar başarısız, hatta ilgisiz ve siyasi kurumları küçümser tavrıyla da oldukça beceriksizdir.

  Kendisine ulaşan yardım isteklerini bir sefer fırsatı görüp savaştan savaşa koşsa da, söz konusu Roma'nın işgali olunca, adeta bataklığa saplanır. Sonraki çağlarda "Pirus Zaferi", kayıpları kazancından fazla olduğu için aslında birer yenilgi sayılması gereken zaferler için kullanılan bir terim haline geliyor.

  Epir Kralı Pirus'un tesadüfler, başarılar, zaferler, yenilgiler ve kaçışlarla bezeli yaşam öyküsünü bir roman tadında yazan Jacob Abbott, serinin diğer kitaplarında olduğu gibi hem dönemin dünyasına ışık tutuyor, hem de karakterlerini derinlemesine işleyerek klasik çağa ilişkin kavrayışımızı güçlendiriyor.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Mart 2022
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 21 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Orijinal Dili : İngilizce
  Sayfa Sayısı : 174
  Barkod : 9786057141200

  Katkıda Bulunanlar

  Çevirmen Adı
  Onur Aydın

  Editor Adi
  Sayat Müller

  Yazar Adı
  Jacob Abbott

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.