sadsad x
asdasd

Parçalanmış İmparatorluk Serisi (3 Kitap Takım Kut

Mark Lawrence

Pegasus Yayınları

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Dikenliklerin Prensi

  Parçalanmış İmparatorluk Serisi 1

  Dikenlikler Prensinden Sakının

  Dokuz yaşında annesinin ve kardeşinin gözleri önünde öldürülmelerini izledi. On üç yaşında kana susamış bir haydut çetesinin başındaydı. Prens Honorous Jorg Ancrath’ın sırt çevirdiği şehre dönme vakti gelmiştir. Kont Renar’ın annesini ve kardeşini öldürmesini dikenliklerde kapana kısılmış bir şekilde izlediği günden beri intikam ateşiyle yanmaktadır. Hayat ve ölüm onun için bir oyundan ibarettir ve kaybedecek hiçbir şeyi yoktur.

  Ancak babasının hisarında onu başka bir ihanet beklemektedir. Kalleşlik ve kara büyü. İradesi ne kadar güçlü olursa olsun, genç bir adam hayal bile edemediği kadar güçlü düşmanlarını alt edebilir mi?

  “Kesinlikle afallatıcı... ağzınız açık kalıyor.”

  - Robin Hobb

  “Etkili, soğuk bir hançer darbesi gibi bir intikam romanı. Lawrence ilk kitabında okuyucuyu soluk soluğa bırakıyor.”

  - Rober V. S. Redick

  “Bu kitap muhteşem.”

  - Galaxy Book Reviews

  “Ölümcül, cesur bir fantastik roman.”

  - Publishers Weekly

  “Lawrence sürükleyici fantastik romanlarda çıtayı yükseltti. Bu yıl okuduğum en iyi kitap.”

  - Peter V. Brett

  “Dikenlikler Prensi, bilindik Ortaçağvari fantastik üçlemeler geleneğini altüst etmeye kararlı bir yazarın eseri.”

  - Locus

  Dikenlikler Kralı

  Parçalanmış İmparatorluk Serisi 2

  İmparator olacak çocuk sonunda tahtına kavuşur ancak taç takmanın bedeli ağırdır… 

  “Yükseklere ulaşmak isteyen, cesetlerin üstüne basmak zorundadır ve benim arkamda birçok biraderimin cesedi var. Bir piyonken oyuncu oldum ve oynadığımız bu küçük oyunu ben kazanacağım, gerekirse tüm dünyayı da kana boğarım.”

  Lordlar ve ufak krallar, Parçalanmış İmparatorluk’u ele geçirmek için çatışırken ülke yüzlerce savaşın ateşiyle harap olmuş durumdadır. Annesi ile kardeşinin intikamını almak için yürüdüğü uzun yolda Prens Honorous Jorg Ancrath, bitmek tükenmek bilmeyen bu savaşın arkasındaki gizli elleri fark eder. Oyunu görür ve tahtayı temizlemeye ant içer. Ancak ilk önce kendi taşlarını toplamalı, oyunu oynamayı öğrenmeli ve nasıl yeneceğini keşfetmelidir.

  Halkının taptığı bir kralın emrindeki, altı ulusun askerlerini barındıran, yirmi bin kişilik bir ordu Jorg’un kapılarına dayanır. Bütün dürüst insanlar bu beyaz şövalyenin imparatorluğu birleştirip yaralarını iyileştirmesini ister. Bütün kehanetler ondan yanadır. Bütün iyi krallar, kendisinden kat kat güçlü orduların karşısında, sırf halkını ve topraklarını korumak için bile olsa, diz çökmeyi tercih eder. Ancak Kral Jorg, iyi bir kral değil.

  Kendisinden çok daha büyük bir orduyla karşı karşıya kalan Jorg adil bir dövüşü kazanamayacağını bilir. Fakat hiçbir zaman adil dövüşmeye niyeti yoktur.

  “Tüm kitap, sanki hiç sonu gelmeyen bir aksiyon sahnesi gibi. Dikenlikler Kralı, George R. R. Martin seviyesinde ama çok daha hızlı bir epik fantastik.”

  - Fixed on Fantasy

  “Mark Lawrence’ın muhteşem üslubu aşırıya kaçmadan canlı, basitliğe kaçmadan sade. Sizi içine çekiyor ve hiç bırakmıyor.”

  - Peter V. Brett

  “Dikenlikler Kralı, fantastik edebiyatın en yetenekli yazarlarından biri olarak Mark Lawrence’ın yerini sabitliyor.”

  - Fantasy Faction

  “Güçlü bir kitap. ‘Etkileyici’ demek yetersiz kalıyor. Gerçekten fenomen olmuş bir seri.”

  - Choice Book Reviews

  “Muhteşem. George R. R. Martin’le başa baş.”

  - Conn Iggulden

  “Muhteşem bir roman. Dikenlikler Kralı, Dikenlikler Prensi’nden çok daha karmaşık ve ihtiraslı.”

  - Sffworld.com

  “Bu kitap, okurunun ilgisinin tamamını isteyen ama bunun karşılığını da fazlasıyla veren karanlık bir roman. Kral olacak çocuğun hikâyesini şaşkınlık ve hayranlıkla okuyacaksınız.”

  - Fantasy Book Critic

  “Kesinlikle ses getirecek bir seri.”

  - Falcata Time

  Dikenlikler İmparatoru

  Parçalanmış İmparatorluk Serisi 3

  Her Saltanatın Bir Sonu Vardır…

  “Karanlık zamanlar karanlık seçimleri gerektirir. Beni seçin.” 

  Kral Jorg Ancrath artık yirmi yaşında ve yedi ülkenin kralıdır. Babasından intikam alma amacına henüz ulaşamamıştır ve ona musallat olan kâbuslar gittikçe kötüleşmektedir. Ancak yolu ne kadar zorlu olursa olsun yukarı tırmanmak için her adımı atmaya niyetlidir.

  Jorg imparator olmak istemektedir fakat bu unvan kılıçla değil oyla kazanılmaktadır. Yüz yıldan uzun süredir hiç kimse oyların çoğunu kazanamamış, Parçalanmış İmparatorluk lidersiz kalmıştır. Jorg bu durumu değiştirmeyi planlamaktadır. Dünyanın kayıp teknolojisini ele geçiren Jorg, bunu kullanmakta tereddüt etmeyecektir.

  Lakin karşısında daha önce eşi benzeri görülmemiş bir düşman bulur. İsmi bile yürekleri titreten, Jorg’dan bile daha fazla nefret edilen biri: Ölü Kral.

  Parçalanmış İmparatorluk serisinin son romanında herkesin hükümdarı olacak çocuk sonunda gerçek rakibiyle karşı karşıya…

  “Elinizdeki diğer kitapları bırakın ve hemen Parçalanmış İmparatorluk serisini okumaya başlayın. Dikenlikler İmparatoru canlı bir anlatım ve muhteşem mecazlarla yazılmış. Her bir cümle dikkatle şekillendirilmiş, tam bir sanat eseri.”

  - Peter V. Brett

  “Parçalanmış İmparatorluk, muhteşem bir şekilde yazılmış bir seri. Her cümleyi okumak çok zevkli. Modern fantastik şairi veya kelime ustası gibi tanımlamalar aklıma geliyor ama okuyup görmeniz daha yerinde olur. Zekice bir üçlemenin kusursuz sonu. Muhteşem bir beyinden tahmin edilemez, acımasız ve şairane bir eser.”

  - Fantasy Book Review

  “Sadece duygusal ve tatmin edici değil aynı zamanda zekice ve beklenmedik bir son. Mark Lawrence’ın etkileyici romanı ilk sayfasından sonuna dek nefesinizi kesecek.”

  - Starburst Magazine

  “Lawrence efsanevi, kıyamet sonrası destanını başladığı gibi bitiriyor: kanlar içinde ve zarifçe. Geçmişe dair ipuçlarını içinizi ürpertecek diyaloglarla verirken sizi kâbuslarınızda bile görmek istemeyeceğiniz karakterlerle tanıştırıyor. Burada kahramanlar karanlık ve kötücül şeytanlar hepsinden de karanlık. En iyiler arasında yerini alacak bir kitap. Bravo!”

  - RT Book Reviews

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Mayıs 2019
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 21 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Orijinal Dili : İngilizce
  Sayfa Sayısı : 1376
  Barkod : 9786052996577

  Katkıda Bulunanlar

  Çevirmen Adı
  Ferhan Ertürk
  M. Kerem Sanatel

  Yazar Adı
  Mark Lawrence

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.