sadsad x
asdasd
Yeni

Ölümsüzlüğün Anahtarı

Hari Slipicevic

Theseus Yayınevi

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Ölümsüzlük, insanlığın antik çağlardan beri pesinde koştuğu ve elde etmek için her şeyi yapmaya hazır olduğu kutsal kâsedir. Peki ya ölümsüzlüğün sırrı, kadim zamanlardan beri büyük generaller ve orduları tarafından aranan bir eserin, Ölüler Kitabı'nın içinde saklıysa? Peki ya okullarda bize toprak, güç ve zenginlik uğruna yapıldığı öğretilen savaşların nedeni bambaşkaysa? Ya gerçek neden ölümsüzlüğün anahtarıysa?

  Bu sürükleyici roman, bizleri, güçlü Ptolemy klanının korumasındaki Ölüler Kitabı uğruna yapılan modern bir zaman yolculuğuna çıkarıyor. Tarihi gizemler, efsaneler ve entrikalarla örülü bir ağda; gizli topluluklar, güvenlik teşkilatları, kökten dinci gruplar ve modern devletler bu kitabın peşindeler. Ve Ölüler Kitabı'nın ilk muhafızı, Mısır Tanrısı Osiris'le arasındaki bağın henüz farkında olmayan çapkın bilim insanı Mac Lewit ise otuz üçüncü yaş gününde hikâyeye dâhil oluyor.

  “Ölümsüzlüğün Anahtarı, okuru New York, İskenderiye, İstanbul ve Akdeniz coğrafyasının göz alıcı topraklarına götürüyor. Mısır Tanrıları, eski ordular, tarihi şahsiyetler ve günümüzün macera tutkunlarının yolunun; büyük komplolar, gizemli semboller ve kadim sırlarla dolu bir tapınakta kesiştiği heyecan verici bir olay örgüsü.”

  Yazar Goran Karanovic

  “Yazarın akıcı üslubuna nüfuz eden engin tarih bilgisi, hikâyeyi her an dinamik tutacak kıvamda bir renk katıyor ve bazı şeyleri ancak kitabı okuduktan sonra, tamamen beklenmedik bir şekilde öğreniyoruz.”

  Yazar Dragan Marljanovic

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Mayıs 2022
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13 x 19 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Orijinal Dili : İngilizce
  Sayfa Sayısı : 231
  Barkod : 9786057139634

  Katkıda Bulunanlar

  Çevirmen Adı
  Betül Duman

  Yazar Adı
  Hari Slipicevic

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.