sadsad x
asdasd

Öfkelidoğan

Empirium Üçlemesi 1. Kitap

Claire Legrand

Salon Yayınları

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • New York Times Çok Satanlar Listesinden

  2018’in şaşırtıcı derecede orijinal, kesinlikle okunması gereken bu fantastik kitabı, aralarında yüzyıllar olan bu iki özgür ruhlu ve güçlü kadını kaleme alıyor. Dünyalarını kurtarma gücü sadece onların elinde… Ya da yok etme! 

  Geçit düşecek. 

  Zamanın geldiğini biri kan, diğeri ışık olan iki insan Kraliçe’nin doğumuyla anlayacaksınız. 

  İki Kraliçe yükselecek. 

  Yedinin gücünü taşıyacaklar. Kaderinizi ellerinde tutacaklar. 

  Suikastçılar en iyi dostunu pusuya düşürdüğünde, Rielle Dardenne onu kurtarmak için her şeyi riske atar ve böylece kehanetteki kraliçelerden biri olabileceği gerçeği su yüzüne çıkar. Ya ışık ya da kan kraliçesi olacaktır… Güneş Kraliçesi olduğunu kanıtlamak için, Rielle yedi elemental büyü sınavından geçmek zorundadır. Başarısız olursa öldürülecektir… Tabi önce sınavlar onu öldürmezse!

  Bin yıl sonra, Kraliçe Rielle efsanesi Eliana Ferracora için bir peri masalıdır. Ölümsüz İmparator için ödül avcılığı yapan Eliana, annesi ortadan kaybolana dek dokunulmaz olduğuna inanmaktadır. Annesini bulmak için asilerin teğmeniyle iş birliği yapan Eliana, imparatorluğun kalbindeki kötülüğün hayal ettiğinden daha korkunç olduğunu keşfedecektir.

  Rielle ve Eliana bin yıla yayılan kozmik bir savaşta mücadele ederken, hikâyeleri kesişecek, aralarındaki şok edici bağlantılar sonunda hem onların hem de dünyanın kaderini belirleyecektir. 

  Öfkelidoğan İçin Övgüler

  Amazon’da Ayın En İyi Kitabı

  BuzzFeed’de Bahar 2018 En Çok Beklenen Kitap

  Goodreads’de Bahar 2018 En Çok Beklenen Kitap

  Bustle’da Bahar 2018 En Çok Beklenen Kitap

  “Kesinlikle okunması gerek.”

  ―Refinery29

  “İzlemek isteyebileceğiniz bir seri.”

  ―Paste Magazine

  “Düşsel.”

  ―Bustle

  “En büyük yeni Genç Yetişkin Fantastik kitaplarından biri.”―Entertainment Weekly
  “Çok güçlü!”

  ―BuzzFeed 

  “Claire Legrand’ın elemental büyü, efsanevi tanrısal yaratıklar ve zalim suikastçıların hüküm sürdüğü uçsuz bucaksız epik bir dünyada geçen Öfkelidoğan’ı, büyüleyici hayal gücüyle bağımlılık yapıyor. Kesinlikle kaçırılmaması gereken bir roman! Farklı dönemlerde kendi savaşlarını veren iki öfkeli kraliçenin üzerine kurulmuş bu hikâyeyi okurken heyecandan yerinizde duramayacaksınız!”

  ―Kendare Blake, Three Dark Crowns serisiyle New York Times’ın çok satan yazarı 

  “Claire Legrand’ın Öfkelidoğan üçlemesi, kitaptaki melekleri kadar karmaşık; alımlı ve bir o kadar da güzel, dengesiz ve bir o kadar da ölümcül. Zarif, görkemli bir aşk ile kanlı bir savaş; değişen tarih akışı, belirsiz kehanetler ve git gide büyüyen karakterlerle o kadar mükemmel bir şekilde dengeleniyor ki, her bölüm bir öncekinden daha çekici bir hal alıyor. Öfkelidoğan baştan çıkarıcı, enfes bir kitap.”

  ―Sara Raasch, Kül Gibi Kar üçlemesiyle New York Times’ın çok satan yazarı


  “Öfkelidoğan kitabını elimden bırakıp uyumaya çalıştım… Sonra kalktım ve okumaya devam ettim. Destansı bir anlatım, sonsuz bir hayal gücü ile bu kitap sizi ele geçirecek ve onu asla elinizden bırakamayacaksınız.”

  ―Amie Kaufman, Illuminae Dosyaları ve Benim Uzak Yıldızım ile New York Times’ın çok satan yazarı

  “Claire Legrand’ın Öfkelidoğan epik destanı, birbirinden son derece farklı iki büyüleyici genç kadının, etkileyici kötü karakterlerin, bitmek bilmeyen bir aksiyonun ve insanın adeta kalbini sıkıştıran bir romantizmin bir araya geldiği Genç Yetişkin fantastik üçlemesinin başlangıcı. Olağanüstü bir kitap!”

  ― Morgan Rhodes, Falling Kingdoms serisi ile New York Time’ın çok satan yazarı
   

  “Sürükleyici ve karmaşık Öfkelidoğan, iki kraliçenin hikâyesiyle aklınızı başınızdan alıp kalbinizi ele geçirecek!”

  ―Roshani Chokshi, Yıldızlara Sarılı Kraliçe ve A Crown of Wishes ile New York Times’ın çok satan yazarı

   
  “Güzel, acımasız, yürekleri durduran hikâyesiyle, Öfkelidoğan kendinizi kaybedeceğiniz bambaşka bir dünya! Silahlarınızı hazırlayın, bu dünya çok tehlikeli!”

  ― Laini Taylor, Strange the Dreamer ve Duman ve Kemiğin Kızı üçlemeleri ile New York Times’ın çok satan yazarı
   

  “Legrand her sayfada ayrı bir büyü yaratmış. Kusurları olduğu kadar zeki ve coşkulu kahramanlar başımı döndürmekle kalmayıp her sayfasında beni heyecandan soluksuz bıraktı. Öfkelidoğan patlamaya hazır bir bomba gibi ve bir o kadar da baş döndürücü!”

  ― Mary E Pearson, Remnant Serisi, Aldatıcı Öpücük ve Hayata Uyanmak, Jenna Fox Chronicles 1 serisi ile New York Times’ın çok satan yazarı 

  “Daha ilk sayfasından itibaren Claire Legrand’ın Öfkelidoğan’ı okuyucuları büyüleyerek entrikalarla dolu hayali bir dünyaya çekiyor. İki güçlü kadının verdiği muhteşem savaş şiddetlenerek çarpıcı sonuçlarla iç içe geçiyor. Öfkelidoğan sizi soluksuz bırakmakla kalmayacak, daha fazlasını okumak isteyeceksiniz!”

  ― Lisa Maxwell, The Last Magician ile New York Times’ın çok satan yazarı
   

  “Bin yıllık bir döneme yayılan hikâyesiyle, Legrand bizlere zengin bir büyü ziyafeti sunuyor. Öfkelidoğan mistik varlıklar, acımasız güç savaşları ve ihtişamlı sinematik anlatımıyla ayaklarınızı yerden kesecek.”

  ―Traci Chee, Sea of Ink and Gold serileri ile New York Times’ın çok satan yazarı
   

  “Öfkelidoğan unutulmaz bir epik roman. Çok geçmeden iki güçlü genç kadının bu canlı, eşsiz fantastik dünyadaki hayatta kalma savaşı ile büyülendim. Kesinlikle okunması gereken bir kitap!”

  ―Amy Tintera, Ruined serisi ile New York Times’ın çok satan yazarı

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Eylül 2020
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 21 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Orijinal Dili : İngilizce
  Sayfa Sayısı : 560
  Barkod : 9786059530743

  Katkıda Bulunanlar

  Çevirmen Adı
  Eda Aksan Pak

  Resimleyen Adı
  Kate Trish

  Yazar Adı
  Claire Legrand

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.