sadsad x
asdasd

Kitap Kitapları

Sırala
Toplam 459845 ürün görüntüleniyor.

Bilim – Mühendislik

Bilim, insanı ve evreni içine alan her birimin yapısını, davranışlarını deney, gözlem ve düşünce yoluyla sistematik bir şekilde inceleyen eylemsel ve zihinsel süreçler bütünüdür. İnsanı ve toplumu etkileyen her şey bilimin konusudur. Bu doğrultuda bilim, fiziksel bilimler (fizik, kimya, biyoloji, astronomi, coğrafya), formel bilimler (matematik, mantık, istatistik, bilgisayar bilimi), sosyal bilimler (ekonomi, felsefe, tarih, hukuk, işletme) ve uygulamalı bilimler (tıp, mühendislik) olarak farklı alt dallara ayrılmıştır. Bu dallar arasında bilim ile mühendislik arasında diğer alanlara göre daha kuvvetli bir bağ bulunmaktadır. Çünkü mühendislik bilimin ortaya koymuş olduğu bulguları verimlilik, maliyet ve toplum çıkarları açısından en iyiyi bulmak için kullanır. Bilim herhangi bir konuda ortaya atılan fikrin bir otoriteye ait ya da akılcı olmasıyla ilgilenmez, aksine öne sürülen fikrin deney ve gözlem yoluyla test edilerek, tüm yönleriyle ele alınıp değerlendirilerek ve bunun sonucunda ortaya çıkan sonuçların ne ifade ettiğiyle ilgilenir. Bu bakımdan değerlendirildiğinde bilim olgusal, mantıksal ve objektiftir.

Bilim – Mühendislik Kitapları

Bilim ve mühendislik alanında yapılan çalışmaların artması ve modern teknolojinin gelişmesiyle hayatımıza her geçen gün yeni konular, alanlar ve fikirler dahil olmaktadır. Dolayısıyla bu değişim ve gelişmeler ışığında bilim ve mühendislik kitaplarına olan ilgi de her geçen gün biraz daha artmakta. Astronomi, fizik, bilgisayar, doğa bilimleri, elektrik - elektronik, endüstri, fen bilimleri, kimya, mimarlık, nükleer enerji, tıp bilimleri, uzay ve yapay zeka gibi bilimin herhangi bir alanında bilgi sahibi olabileceğiniz pek çok bilim kitabı bulunmaktadır. Alanında uzman kişilerce kaleme alınan bilim kitaplarını bir alan üzerine çalışmak, uzmanlaşmak ya da temel bilgileri öğrenebilmek için tercih edebilirsiniz. Büyük patlamadan kara deliklere, dijital teknolojiden yapay zeka programlarına, kimya mühendisliğinden gıda güvenliğinde kullanılabilecek analiz yöntemlerine, beynin işleyişinden tarihsel sosyoloji çalışmalarına değin pek çok konuya bilim mühendislik kitapları kategorisinden kolayca ulaşabilirsiniz. Bilim mühendislik kategorisinde özellikle Charles Babbage, Stephen Hawking, Albert Einstein, Marie Curie, Nikola Tesla, Henrietta Swan Leavitt ve Henry Ford gibi bilim insanlarının hayatını, çalışmalarını ve dünya tarihini değiştiren buluşlarını anlatan kitaplar oldukça ilgi görmektedir.

Okunması Gereken Bilim – Mühendislik Kitapları

Herkesin mutlaka okuması gereken önemli bilim mühendislik kitapları şu şekildedir: İzafiyet Teorisi - Albert Einstein, Zamanın Kısa Tarihi - Stephen Hawking, Carl Sagan - Kozmos, İFA: İnsanın Fabrika Ayarları - Sinan Canan, Incognito - David Eagleman, Türlerin Kökeni - Charles Darwin, Kör Saatçi - Richard Dawkins, Bilim Tarihi Sohbetleri - Fuat Sezgin, Küresel Robotlaşma - Richard Baldwin, Ağaçların Gizli Yaşamı - Peter Wohlleben, Tüfek Mikrop ve Çelik - Jared Diamond, Matematikçinin Galaksi Rehberi - Martin Gardner, İnsan Denen Hayvan - Barbara Natterson Horowitz, İnsan Vücudu Tiyatrosu - Maris Wicks, Biyolojiyi Benzersiz Kılan Nedir? - Ernst Mayr.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.