sadsad x
asdasd

Kepçeyle Bilgi Çorbası

Gıdalar Hakkında Duyduklarımızın Çoğu Neden Yanlış?

Tim Spector

The Kitap

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Kahve ve tuz bizim için çok mu kötü? Menülerde kalori sayımı faydalı mı? Yediğiniz her öğünün kalori miktarını biliyor olsaydınız yine de dikkat eder miydiniz? Vücudunuzun ihtiyacından fazla kaloriyi tüketir miydiniz?

  “İyi beslenmenin en iyi yolu, bize şimdiye kadar söylenenlerin çoğunu görmezden gelmektir.”

  Kalorinin ortalama tüketiciler için bir felaket olduğunu savunan Tim Spector, yeni kitabı Kepçeyle Bilgi Çorbası’nda yemekler hakkında insanlara söylenen çoğu şeyin neden yanlış olduğunu açıklıyor.

  Hepimiz nasıl beslenmemiz gerektiği konusunda tavsiye bombardımanına tutuluyoruz. Her gün yeni bilimsel keşifler duyuyoruz fakat sanki bize beslenme hakkında ne kadar çok şey anlatılırsa, o kadar az anlıyor gibi görünüyoruz.

  Tim Spector, gıdalara ilişkin derinlere kök salmış inançların çoğunun ne kadar temelsiz olduğunu fark etmemizi sağlayacak benzeri görülmemiş bir araştırmayı gözler önüne seriyor. Her bölümde, bize gıdalar hakkında söylenen hemen hemen her şeyin neden doğru olmadığını

  açıklıyor. Böylelikle beslenme tercihlerimiz hakkında yeniden düşünebilmemizi ve gıdalarımız ile daha sağlıklı bir ilişki kurabilmemizi öğretiyor. Gıdalarımızdan sadece kendi sağlığımız için değil, gezegenimizin geleceği için de en iyi şekilde nasıl faydalanabileceğimizi gösteriyor.

  Kepçeyle Bilgi Çorbası zihnimizin derinlerine aşılanan ve bizi giderek hem daha sağlıksız hem de daha endişeli hale getiren beslenme masallarına karşı âdeta bir panzehir özelliğinde. Okuduklarınız dünyadaki popüler diyetlere, doktorlardan aldığınız bir takım resmî ve bilimsel tavsiyelere, tüm sözde mucizevi gıdalar ile her derde deva takviyelere ve yanıltıcı beyanlara şüpheyle bakarak, bunları bilimsel bir süzgeçten geçirmenizi sağlayacak.

  "Bir sonraki market listenize ne ekleyeceğinizde yardımcı olacak...Okuduğum en net beslenme kitaplarından biri: açık fikirli, derinlemesine bilgilendirici ve moda olan diyet kurallarından uzak."
  Guardian

  “Reçeteyle satılması gereken bir kitap.”
  Literary Review

  “Onlarca yıllık yanlış bilgiyi yerle bir etmek... Kepçeyle Bilgi Çorbası büyüleyici bir kitap.”
  The Times

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Şubat 2022
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 21 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Orijinal Dili : İngilizce
  Sayfa Sayısı : 272
  Barkod : 9786257816359

  Katkıda Bulunanlar

  Çevirmen Adı
  Gülten Kolcuoğlu

  Editor Adi
  Ebru Akdağ

  Yazar Adı
  Tim Spector

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.