sadsad x
asdasd

Kediler ve Kitaplar

Bütün Yazıları 3

Ülkü Tamer

Ketebe Yayınları

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Kendi ifadesiyle “kitapsever yazarın teki” olan Ülkü Tamer’in, gazetelerde uzun yıllar yazdığı yazılar ya sevdiği kitaplar üzerinedir, ya da hikâyeleriyle kendisine sarmalanmış kediler. Kediler ve Kitaplar ise bütün yazılarının üçüncü cildini oluşturuyor ve kitaplarla kedilerin merkezde olduğu yazıları Ülkü Tamer okurlarıyla buluşturuyor.

  Vüsat O. Bener’in Kapan’ından yeni çıkan şiir kitapları hakkındaki görüşlerine, kırk yıllık dostum dediği Doğan Hızlan’ın Türk edebiyatı için önem arzeden Söyleşiler kitabından Kızılderili kadın öykülerine, Mehmet H. Doğan’ın hazırladığı şiir yıllıklarından psikoloji kitaplarına, yalnızca aydınların değil, futbolcuların ya da dizgicilerin de bulunduğu Aydınlar Sözlüğü’nden ödüllü karikatür ve yemek kitaplarına değin pek çok kitaptan heyecan, ilgi ve sağduyuyla bahsediyor Ülkü Tamer, Kediler ve Kitaplar’da.

  Kediler ve Kitaplar’ı okumak, Ülkü Tamer’in evine konuk olmakla eş değer; büyük kütüphanesinden bir kitap alıp onu size anlatırken, bir yandan da kedisi Bico’yla konuştuklarına da şahit oluyorsunuz. Burası sıcak bir yuva çünkü Ülkü Tamer yalnızca sevdiği insanlardan, kitaplardan, kedilerden bahsediyor; zaman zaman anılara dalıyor ya da güncel olayları kendine özgü bakış açısıyla yorumluyor. Böylece okurlar, Kediler ve Kitaplar’da bir bütün olarak Ülkü Tamer’in dünyasında yer bulan kitaplar ve kediler hakkında neler düşündüğünü berrakça görme imkanı buluyor.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Nisan 2022
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 21 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 552
  Barkod : 9786258094244

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Adı
  Ülkü Tamer

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.