sadsad x
asdasd

Kayıt Dışı Anılar

20 Diplomat Anlatıyor

Kolektif

Tarihçi Kitabevi

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Bu kitapta, 1970'li yılların ilk yarısında Dışişleri Bakanlığı'na girmiş ve 40 yıl boyunca beş kıtada görev yapmış 20 diplomatımızın çarpıcı anılarını okuyacaksınız. Bu emekli Büyükelçilerimizin ve Başkonsoloslarımızın meslek hayatları boyunca karşılaştıkları sorunları, bu sorunların üstesinden gelmek için harcadıkları çabaları, çeşitli ülkelerde yaşadıkları olayları ve muhatap oldukları kişileri bulacaksınız.

  Kitap önizleme
  Ender Arat (Koordinatör)

  Em. Büyükelçi Ender Arat, Galatasaray Lisesi ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. 1973 yılında Dışişleri Bakanlığına girmiş ve Halep Başkonsolosluğu, Buenos Aires Büyükelçiliği, Brüksel’de AB Daimi Temsilciliği, Bonn Büyükelçiliği ve Büyükelçiliği açmak üzere Kişinev’de çalışmıştır. Müteakiben Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü (1996-1998), Budapeşte Büyükelçisi (1998-2002), Başbakan’ın Dışişleri Başdanışmanı (2002-2004), Dışişleri Bakanlığında Ekonomi ve Kültür İşlerinden sorumlu Müsteşar Yardımcısı (2004-2006) ve Madrid Büyükelçisi olarak görev yapmıştır. 15 Haziran 2011’de emekli olan Arat, 2013 Aralık ayından beri “Türk - Rus Toplumsal Forumu”nun Genel Sekreteri görevini sürdürmektedir.

  Arjantin’in “Liyakat”, Macaristan’ın “Yüksek Liyakat”, Avrupa’yı Teşvik İspanyol Grubu’nun “Altın Haç” madalyası ve Moldova/Gagauz Özerk Yönetimi Üstün Hizmet Madalyası sahibidir.

  - “Dünya Türk İşadamları 1. Kurultayı”nın düzenleyicisi olmuş ve kurultay kitabını yayına hazırlamıştır.
  - “Török Macaristan” kitabının yazarıdır.
  - Tarih boyunca Türk topraklarına sığınanlar hakkındaki “Türkiye’ye Güvendiler” sergisi proje danışmanı ve sergi kataloğunun editörüdür.
  - “Türklere Güvendiler, Tarih Boyunca Türk Topraklarına Sığınanlar” ve "Moldova ve Gagauziya Anıları" kitaplarının yazarı ve
  - “Türklere Güvendiler-Ruslar” sergisi küratörüdür.
   

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Şubat 2022
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 21 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 448
  Barkod : 9789752466500

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Adı
  Kolektif

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.