sadsad x
asdasd

İslam Uygarlığında Mimari, Geometri, Fizik, Kimya,

Fuat Sezgin

Boyut Yayın Grubu - Koleksiyonlar

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Prof. Dr. Fuat Sezgin'in uzun yıllar süren araştırmaları sonucu oluşturduğu "İslam Uygarlığında Mimari, Geometri, Fizik, Kimya, Tıp, Saatler, Optik, Mineraller, Savaş Tekniği, Antik Objeler" eseri, İslam Uygarlığı'nın saklı kalmış bilimsel geçmişini ve hazinelerini gün yüzüne çıkarıyor.

  Prof. Dr. Fuat Sezgin'in "İslam Uygarlığında Astronomi, Coğrafya ve Denizcilik" eserinin ardından Boyut Koleksiyon kitaplarına şimdi de "İslam Uygarlığında Mimari, Geometri, Fizik, Kimya, Tıp, Saatler, Optik, Mineraller, Savaş Tekniği, Antik Objeler" adlı eser ekleniyor. Adı geçen alanlarda İslam biliminin öncel kültür dünyalarından devraldığı bilimsel mirası koruyup yaymakla birlikte, eklediği özgün eserler de gözler önüne seriliyor. Eserde; incelenen her bir keşif, araç-gereç, alet ve cihaza, oluşturulan modellerin fotoğrafları, çizimler ve belgeler de eşlik ediyor.

  Eser; batı odaklı bilimin eleştirel bir çözümlemesini yaparken, bilimler tarihine yeni bir bakış açısı sunuyor. Boyut'un özgün, yenilikçi yayıncılık anlayışı, çarpıcı tasarımı ve gelişmiş baskı kalitesi ile yayınlanan 444 sayfalık bu dev eser, özel kutusunda isme özel ve numaralandırılmış sertifikası ile birlikte sunuluyor. "İslam Uygarlığında Mimari, Geometri, Fizik, Kimya, Tıp, Saatler, Optik, Mineraller, Savaş Tekniği, Antik Objeler" kütüphanenizin en özel yerinde saklayacağınız, gerçek bir başvuru kaynağı olacak.

 • Özellikler

  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 36 x 36 cm
  Cilt Durumu : Ciltli
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 444
  Barkod : 3990000025560

  Katkıda Bulunanlar

  Çevirmen Adı
  Abdurrahman Aliy

  Yazar Adı
  Fuat Sezgin

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.