125 TL ve üzeri Siparişlerinizde 29,90 TL Yerine 19,90 TL, 250 TL ve Üzeri Tüm Siparişlerinizde
KARGO BEDAVA!
Hesabım
Henüz üye değil misiniz?
Kayıt Ol
Sepetim

Hayvan Çiftliği

0.0
%24
44,00 TL
33,55 TL
Kitap Bilgileri
Basım Tarihi : Ocak 2021
Basım Yeri : Türkiye
Basim Dili : Türkçe
Boyutlar : 13 x 19.5 cm
Cilt Durumu : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Orijinal Dili : İngilizce
Sayfa Sayısı : 151
Barkod : 9789750530296

Stokta Yok

Gelince Haber Ver
44,00 TL
%24
33,55 TL
Ürün Açıklamaları

Bir grup çiftlik hayvanı insanlara karşı ayaklanıp hayvanların eşit, özgür ve mutlu olduğu bir topluluk kurmaya girişir. Ancak bu eşitlikçi ütopya çok geçmeden hayvanlar arasında baş gösteren rekabet ve iktidar arzusuyla zedelenir. Kısa sürede eskisini aratan bir diktatörlüğün kurulduğu Hayvan Çiftliği’nde hayvanların artık Napolyon adında bir önderi vardır. Bazı hayvanlar çalışırken bazıları da öbürlerini uyutan yalanlar söylemektedir. George Orwell’in 20. yüzyılın toplumsal rejimlerine ve iktidar hırsına güçlü eleştiriler yönelttiği Hayvan Çiftliği, politik hiciv türünün başyapıtlarından. Hayvan Çiftliği, 20. yüzyılın siyasal ve toplumsal ütopyalarının yarattığı hayal kırıklığına yönelik çarpıcı bir eleştiri.

“Hayvan Çiftliği’nde George Orwell yaratıcı bir yazar olduğu gibi dönemin toplumsal ve siyasal karmaşasına da hâkim bir polemikçi olduğunu göstermiştir.” -Raymond Williams

“George Orwell, Jonathan Swift’ten sonra taşlama türünün en başarılı örneklerini vermiştir. Northrop Frye

Dünya edebiyatının başyapıtları İletişim Klasikleri dizisinde!

İletişim Yayınları, Murat Belge yönetiminde edebiyat klasikleri yayımlamaya devam ediyor. İletişim Klasikleri dizisinden çıkan kitaplar, edebiyata karşı sorumluluğu okuma zevkiyle buluşturan bir anlayışla hazırlanıyor. Eserler orijinal dillerinden ve tam metin çevirileriyle yayıma hazırlanırken, ana metne eşlik eden ve yetkin isimlerin yazdığı önsöz ve sonsözlere yer veriliyor. Ayrıca her kitabın başında, yazarın hayatına ve yaşadığı döneme ışık tutan bir kronoloji bulunuyor.

İletişim Klasikleri’nin içeriği eserin ilk baskı kapağı, el yazmasından örnek sayfalar, haritalar ve özel çizimlerle zenginleştiriliyor. Diziye özel olarak hazırlanan kapak tasarımında ise, resim tarihinden özenle seçilmiş görseller kullanılıyor. Zengin bir içerikle hazırlanan İletişim Klasikleri dizisi, güvenilir ve özenli bir edisyonla okurla buluşurken, alanında referans kaynaklar sunuyor.

Basım Tarihi : Ocak 2021
Basım Yeri : Türkiye
Basim Dili : Türkçe
Boyutlar : 13 x 19.5 cm
Cilt Durumu : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Orijinal Dili : İngilizce
Sayfa Sayısı : 151
Barkod : 9789750530296

Çevirmen Adı
Müge Günay

Yazar Adı
George Orwell

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.