sadsad x
asdasd

Cennet

Özgürlük Zamanı

Şeref Efe

Omca Yayınları

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • "Özgürlük Zamanı: Cennet beş kitaptan oluşan Özgürlük Çağı serisinin son hikayesidir.

  Bir kaza sonucu Anahura insanlık tarihinin sonlandığı bir zamana çıkar. Özgürlük düşüncesi iki zıt kutba evrilerek birbirinden ayrışmış ve yeryüzünde bu ayrışmaya dayalı kalıcı bir denge kurulmuştur. Bir seçim yapmaya zorlanan Anahura, her iki alemi keşfetme, varlığı,  zamanı ve bilinci anlama yolculuğuna çıkar. Bu aslında özgürlüğü ve insanlığı yeniden inşa etme yolculuğudur.

  Orta gelecekten uzak geleceğe sıçrayan hikayemiz özgürlüğün çok yakın iki kavramla ilişkisi üzerine yoğunlaşmaktadır: Serbestlik ve bağımsızlık (bireysel anlamda). Bu çerçevede okuyucu anarşizm, kural tanımazlık, sufilik, yalnızlık, futurizm, teknolojizm ve bir ölçüde kapitalist gelişim düşüncelerine göndermelerle karşılaşacaktır.

  Okuyucu hikayenin merak uyandıran akışı içinde daha pek çok kavramı ziyaret edecek: Yapay zeka, insan bilinci, uygarlık, kader, gerçeklik, sanal gerçeklik, simülasyon teorisi, varlık, evren ve elbette zaman. Zaman yolculuğu dahil serüvene. Bunların her birinin özgürlükle ilişkisi nedir? Bu soru hep gündemde."

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Mayıs 2019
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 12.5 x 19.5 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 138
  Barkod : 9786057610065

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Adı
  Şeref Efe

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.