125 TL ve üzeri Siparişlerinizde 29,90 TL Yerine 19,90 TL, 250 TL ve Üzeri Tüm Siparişlerinizde
KARGO BEDAVA!
Hesabım
Henüz üye değil misiniz?
Kayıt Ol
Sepetim

Çalınmış Hasat

0.0
%24
20,00 TL
15,25 TL
Kitap Bilgileri
Basım Tarihi : Mayıs 2014
Basım Yeri : Türkiye
Basim Dili : Türkçe
Boyutlar : 12 x 18 cm
Cilt Durumu : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 160
Barkod : 9789756165057

Stokta Yok

Gelince Haber Ver
20,00 TL
%24
15,25 TL
Ürün Açıklamaları

Dünyaca ünlü ekolojist, araştırmacı ve aktivist Vandana Shiva, Dünya Ticaret Örgütü ve uluslararası tekellerin dünya tarımına egemen olmaya çalıştığı günümüzde, küresel nüfusun yüzde 70’ini teşkil eden küçük çiftçi ve yerel cemaatlerin yaşamsal sorunlarını, endüstriyel tarım uygulamaları nedeniyle uğradıkları muazzam kayıpları kendi ülkesi Hindistan ve Asya tarımına dair örneklerle anlatıyor.

Genetiği değiştirilmiş organizmalar, yaşam üzerindeki patentler, deli danalar ve endüstriyel balık çiftlikleri üzerine çeşitli bölümler içeren bu kitap, gen mühendisliği ve ticari tarım hakkındaki tartışmalar için geniş bir perspektif sağlayan, zengin ve özenle seçilmiş veriler sunuyor.

Vandana Shiva kimdir?
Vandana Shiva, dünyaca ünlü çevre ve ekoloji düşünürü, araştırmacı ve aktivisttir. Biyoçeşitlilik ve gen kaynaklarının korunması, gıda egemenliği, büyük şirketlerin egemenliğindeki küreselleşmeye karşı kırsal yoksulların savunulması ve kadının güçlendirilmesi başlıca faaliyet alanları arasındadır. 1982 senesinde, “halkın üzerinde değil, halkla birlikte katılımcı anlayışa dayalı araştırmalar yapmak üzere” Bilim Teknoloji ve Ekoloji Araştırma Vakfı’nı kurmuştur. Hindistan’ın gen kaynaklarını ve özellikle yerli tohum çeişitliliğini ve bütünlüğünü korumak üzere, 1991 senesinde kırsal cemaatlerle birlikte Navdanya ulusal hareketeni başlatmıştır.
Vandana Shiva, Uluslararası Küreselleşme Forumu’nun önderlerindendir ve 1993’te Alternatif Nobel Ödülü’ne (Right Livelihood Award) lâyık görülmüştür. Tarım, ekoloji, küreselleşme ve kırsal cemaatler hakkında çok sayıda kitabı bulunan Shiva, Znet sitesine (www.zmag.org) aylık yorum ve makaleleriyle katkıda bulunmaktadır. Bu yazıların bir kısmının Türkçe çevirilerine www.zmag.org/turkey adresinden ulaşmak mümkündür.

Basım Tarihi : Mayıs 2014
Basım Yeri : Türkiye
Basim Dili : Türkçe
Boyutlar : 12 x 18 cm
Cilt Durumu : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 160
Barkod : 9789756165057

Çevirmen Adı
Ali K. Saysel

Yazar Adı
Vandana Shiva

Ürün Yorumları
Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.