sadsad x
asdasd

Krişnamurti - Bir Ağaçta İki Kuş

Ravi Ravindra

Yol Yayınları

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Ravindra'dan Krisnamurti'ye : "Buradan oraya bir köprü kurulamayacagı açık. Peki, oradan buraya bir köprü kurulabilir mi?"

  Krisnamurti'den Ravindra'ya : "Tehlikeyi göze alın, bayım! Ne isterseniz onu söyleyin. Eğer yürekten konuşursanız, benim için uygundur. Tehlikeyi göze alın!"

  'Bu küçük kitap önümüzdeki yıllarda da hep yaşayacak; onun sessizce fısıldayan yankılarının herhangi bir ustanın ya da arayıcının yüreğini ısıtacak kışkırtıcı bir niteliği var. Bu kitap Krişna'yla Arcuna arasında müzik ve coşku doğuran bir tür diyalog; ne ki yanıtlar yalnızca rüzgarda dönenip duruyor.'
  -Prof. Sehdev Kumar

  Waterloo Üniversitesi, "Vision of Kabir"in yazarı "Krisnamurti, kendisinin de dediği gibi, sorulara yanıt değil, ama sorgulama'nın ta kendisi. Ravindra, bir yandan, zamanımıza durmaksızın meydan okuyan insanı tanıtmakta başarılı olurken, öte yandan okura da arayışını sürdürmesinde yardım ediyor. Bu kitap, K'nın bir özyaşam öyküsü değil, ama insanlık durumuna ilişkin temel bir sorgulama örneği, onun pırıltılı bir tanıtımı."
  -Prof. Raimon Panikkar, The Hidden Christ of Hinduism'in yazarı

  "Bir Krisnamurti vardı, ötelerden gelen büyük esinlerin taşıyıcısı; bir de kişisel koşullanmalarına, arzularına ve gereksinimlerine bağımlı bir adam olan bir Krisnamurti vardı. İçsel ya da üst benliğimizi, alt benliğimizden ayırabilme yeteneğinin, ruhsal gelişimimizin bir göstergesi olduğu söylenebilir. Ama, bu iki parçayı bilinçli olarak ve özgürce biraraya getirebilme yeteneği, tanrısal bilgeliğin ve bedenlenmenin bir işareti. Doktor Ravindra, eleştirel bir akıl ve açık bir yürekle, bu gerçekten olaganüstü öğretmenin ruhsal büyüklüğünü ve insani dokunaklılığını hepimizin görmesini sağlıyor."
  -Dr. Jacob Needleman, Lost Christianity ve The Heart of Philosophy'nin yazarı

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Mart 2013
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 19.5 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 135
  Barkod : 3990000016182

  Katkıda Bulunanlar

  Çevirmen Adı
  Duygu Demirer

  Yazar Adı
  Ravi Ravindra

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.