sadsad x
asdasd
Yeni

Beyin Dostu Aile

Kudret Eren Yavuz

Cezve Kitap

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Ebeveynlerin en önemli görevi çocuklarını büyütmenin, beslemenin ve tehlikelerden korumanın yanında onların zihinlerinin sağlıkla olgunlaşmasına ve nörogelişimsel sistemlerine katkı sunmaktır. Bunun bilincinde olan ebeveynler, çocuklarıyla daha çok vakit geçirip onlarla daha güçlü ilişkiler kurarlar.
  Dr. Kudret Eren Yavuz bu kitapta şu soruları ve daha fazlasını cevaplıyor: Çocuklar nasıl öğrenir? Çocukların zihin duygu ve beden sistemleriyle bağlantı nasıl kurulur? Çocukların öz düzenleme, sosyal düşünme, dikkat, bellek, dil, ileri düşünme gibi nörogelişimsel sistemleri nasıl desteklenebilir? Çocukların kendi doğal zihin potansiyelleri nasıl geliştirilebilir?
  Eser, çocuk zihninin mucizevi dönüşümünden, ebeveyn ile çocuk kalbinin bağlanmasından, beyinde neler olup bittiğinden, yani kısacası çocuğunuzun beyniyle ve kalbiyle dost olabilmenizin yollarından bahseder. Çocukların beyin gelişimine dair nörobilimsel gerçekler ışığında çocuk zihninin gelişimini anlamak ve çocukların yaşam yolculuğuna eşlik eden ebeveynlerin ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla titizlikle uyarlanmış ve özel gelişim amaçları hedeflenmiş öneri ve müdahalelerden oluşmaktadır.
  Çocuklarınızın hayatlarına sağlıklı bir şekilde dokunabilmek için yararlanabileceğiniz bir başyapıt!

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Ağustos 2022
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 16 x 23 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 512
  Barkod : 9786258480467

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Adı
  Kudret Eren Yavuz

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.