sadsad x
asdasd

Bebeğin Sihirli 1000 Günü

Bebeğin Fiziksel, Zihinsel ve Ruhsal Gelişimine Bütüncül Bir Bakış

Fatih Pulat

Kanon Kitap

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Bebek annenin rahmine düşmeden önce imge olarak zihnine düşer. Bu nedenle de çocuğun ilk 1000 günü, bu hayattaki ilk ânından, ana rahmine düştüğü andan öncesinde, annenin zihninde başlıyor. Son yıllardaki araştırmalar, bebeklerin anne karnındayken de çevresel değişimlere duyarlılık geliştirdiğini, annenin beslenmesinden stres yüküne kadar birçok değişkenden etkilendiğini ve doğumdan önce de bu hayatın bir parçası olduğunu gösteriyor.

  Bu kitap, çocuğun hem doğmadan önceki dönemini kapsıyor; hem anneye ve doğuma ilişkin son derece güncel yaklaşımlar sunuyor; hem de çocuk ve ebeveynlerinin ilk 2 yıldaki sorunlarına, yanlışlarına odaklanıyor.

  Hem bir doğum hekimi hem de psikoterapist olan Dr. İnci Uslu Çavuşoğlu ile psikoterapist Fatih Pulat'ın bütüncül bir yaklaşımla ele aldıkları gebelik, gebelik sonrası ve ilk iki yaşa ait dönemleri çok farklı perspektiflerden değerlendirdikleri bu çalışma, doğum ve doğuma hazırlık sürecini yeniden tasarlamak üzerine tezler öne sürerken, bir yandan da ebeveyn uyumu, sağlıklı ilişki geliştirme yöntemleri, bilinçaltı kodlamaların önemi gibi çok farklı değişkenleri çocuğunuz lehine nasıl kullanabileceğiniz hususunda rehberlik ediyor.

  Alanında benzersiz bir çalışma olan bu kitap, her anne-babanın ve anne-baba adayının başucu rehberi olmaya aday.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Şubat 2022
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 21 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 360
  Barkod : 9786057087973

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Adı
  Fatih Pulat
  İnci Uslu Çavuşoğlu

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.