sadsad x
asdasd

Az Ye Çok Çalış

Bilimsel Verilerin Işığında Sağlıklı Yaşam

Sadık Özen

Artshop Yayıncılık

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Bu kitapta; herkesin, kendi sağlığı için bilerek yapabileceği yararlı bilgiler ve ufkumuzu geliştirecek yaklaşımlar bulunuyor.

  Sağlıklı bir yaşamda en büyük pay sağlıklı ve dengeli beslenebilmektir. Anacak bunun tek başına yeterli olacağı söylenemez. Dr. Özen’in, kitabında beslenme yanında diğer tüm unsurlara da yer verildiği görülüyor. Bu da bu kitabın daha önemli hale gelmesini sağlıyor.

  Sağlık kişiye özeldir. Sağlıkta her şey herkes için geçerli değildir ve olamaz. Dr. Özen bunu “Hiç kimse bir başkasının kopyası değildir” sözleriyle özetliyor. Başta beslenme olmak üzere insan sağlığıyla ilgili her unsur kişiye özel değer taşır. Aslında beslenme işte böyle, adeta bir bıçak sırtı gibidir. Sağlıklı beslenmek, her birey için kendine göredir. Hastalarda; hastalığın özelliklerine, bireylerin yaşam şekline, beslenme tercihine, vücut özelliklerine, hareketliliğine ve alışkanlıklarına bağlı olarak farklılıklar gösterir.

  Bu nedenle Dr. Özen’in “Her hasta için ayrı ve özel bir diyet hazırlanmalıdır” önerisine katılıyorum.

  Bu nedenle doğru insanların işlerine sahip çıkması gerekir ki; günümüzdeki yanlış bilgiler ve bilinçsiz insan kirliliği temizlenebilsin. Beslenmenin önemi, sağlıktaki yeri, beslenme uzmanı ve diyetisyenin sağlıktaki konumlanması açısından, kitabında önemli noktalara vurgu yapmasından dolayı Dr. Sadık Özen’e çok teşekkür ediyorum.

  Eminim bu kitap “Beslenme Bilimi” konusunda toplum için çok bilgilendirici bir kaynak olacaktır. Hekimlik mesleği yanında; “Beslenme Uzmanlığı Dalı”nı, kuruluşundan bu yana geçirdiği gelişimlerle bu ölçüde ele alarak, bu mesleğe büyük değer veren yoğun bir biçimde tanıtımını yapma çabası gösteren pek az hekim olduğu kanısındayım.

  Özellikle de televizyon kanallarında “Sağlıklı Beslenme” kurallarını kendilerine göre yorumlayanlardan farklı bir durum var bu kitapta. Bireysel çıkarlar uğruna yapılan hiçbir bilgi ve öneriye yer verilmemiş.

  Toplum Sağlığını koruma yaklaşımı tüm sağlıkçıların hayat boyunca, boyunlarının borcu olarak kalan, deyim yerindeyse kanımıza işleyen bir sorumluluktur.

  Berna Çil

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Aralık 2020
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13 x 19.5 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 256
  Barkod : 9786257063593

  Katkıda Bulunanlar

  Editor Adi
  Vedat Akdamar

  Yazar Adı
  Sadık Özen

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.